Chcesz dokonac szybkiej metamorfozy wnętrz? Postaw na sprawdzone triki

Komentarzy:1 brak ocen

Pory roku bardzo często sprzyjają zmianom. Na wiosnę cała przyroda przechodzi metamorfozę — drzewa się zielenią, kwiaty powoli budzą się do życia. My sami zrzucamy wtedy zimową garderobę, często zmieniamy fryzurę, nawet kolor włosów... dlaczego zatem nie zmienić swojego mieszkania!? W końcu to właśnie w nim przebywamy najwięcej. Nawet drobne zmiany w przestrzeni, w której mieszkamy, wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.

Zaplanuj metamorfozę swojego mieszkania krok po kroku 

W przypadku gdy baza Twojego wnętrza jest uniwersalna i jednolita, niesamowicie łatwo zmienić ją przy użyciu dodatków i najróżniejszych elementów dekoracyjnych. Aby pokój uzyskał bardzo szybko nowego wyglądu, należy wymienić poduszki na sofie i to tyle! Od razu czuć powiew nowości.

Z tekstyliów szybko zmienią styl również wszelkie pledy i koce. Mogą być dekoracją, ale też można ułożyć je w pomysłowy sposób na kanapie, dzięki czemu zyskają drugie życie. Podobny efekt można uzyskać za pomocą niedużych wyszywanych dywaników. Są stosunkowo tanie i nie ma problemów z ich przechowywaniem, możesz je wrzucić do pralki i często wymieniać. Znajdując się na podłodze, powodują, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i nastrojowe. 

Wybierz detale, które całkowicie odmienią wygląd Twojego mieszkania

Następnymi dodatkami, które zdecydowanie wpływają na zmianę charakteru lokum, są obrazy, zdjęcia i wszystkie ozdoby ścienne. Można je przygotować indywidualnie, w przypadku gdy posiada się podstawową wiedzę o grafice komputerowej, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tym przypadku wiążą się ze sporo mniejszym kosztem.

Nie zapominaj też o możliwości zakupu obrazów od poprzednich właścicieli. Na portalach ogłoszeniowych można trafić na prawdziwe perełki! Duża dostępność i niskie ceny to z kolei cecha sklepów sieciowych. Nie jest wymagane często kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że co jakiś czas je przewiesisz. Nie wierzysz? Zobacz, jak bardzo nowe ułożenie obrazów odświeży Twoje wnętrze!

Jak zaaranżować przestrzeń po remoncie? 

W odświeżeniu stylu pomocne będą również świeczniki, rozmaite nieduże dekoracje — talerze, patery, koszyczki itp. Tu także wystarczy zmiana miejsca albo rozłożenie w nowy sposób kompozycji, aby wnętrze wyglądało zupełnie inaczej. Najlepiej sprawdzi się urządzenie całego domu w jednym stylu, dzięki czemu przedmioty będą mogły być przenoszone z jednego wnętrza do drugiego. Wtedy na pewno się nie znudzą.

Powinno się też docenić znaczenie roślin na wygląd pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można regularnie wymieniać i wyróżniać w ozdobnych dzbanach. Nie tylko będą ciekawym akcentem, ale również dodadzą trochę świeżości oraz klasy, a także romantycznego nastroju do pomieszczenia. 

Zieleń, wprowadzająca do pomieszczenia powiew świeżości

Podczas planowania swojej nowej przestrzeni, zadbaj o rośliny. Możesz zastanowić się nad zakupem nowych, pięknych kwiatów. Nie zapominaj także o tych, które już posiadasz. Drobną, ale zarazem efektowną zmianą mogą być nowe doniczki i osłonki, które będą ze sobą współgrały. Uporządkowane kwiaty w donicach o jednakowej formie i kolorystyce to wspaniała ozdoba pomieszczeń — salonu, sypialni, czy kuchni.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Bożena Laskowska

Wystarczy czasami delikatna zmiana i już robi się świeżo w danym pomieszczeniu.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Wystarczy czasami delikatna zmiana i już robi się świeżo w danym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz