E-marketing we współczesnym biznesie - jak postawic pierwsze kroki?

Brak komentarzy brak ocen

Masz swoją stronę www, prowadzisz profile społecznościowe i posiadasz już pewną bazę klientów? Świetnie! Wygląda na to, że pierwsze kroki w e-marketingu już postawiłeś. Jednak musimy Cię zmartwić — to nie wystarczy, aby utrzymać firmę na rynku przed dłuższy czas na najwyższych obrotach. Przed Tobą nadal dużo pracy związanej ze zwiększaniem zasięgów i pozyskiwaniem nowych odbiorców. W poniższego artykułu dowiesz się, na jakie obszary działań położyć największy nacisk.

Czy media społecznościowe to dobry kanał sprzedaży?

  • Facebook,
  • Instagram,
  • Blog.

Wyszczególnione kanały przekazu należą do najpopularniejszych oraz na pewno skutecznie wpłyną na postęp całego procesu. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób zaczniemy działać. E-marketing gwarantuje nam dużo, bowiem jesteśmy w stanie być w biernym kontakcie z odbiorcą, czyli Konsumentem, nawet 24 h na dobę. Nie ma potrzeby nawet prowadzić z nim żadnej komunikacji.

Wystarczy jedynie, iż poinformujemy społeczność internetową np. przez dodanie postu. Musimy pamiętać, iż tak naprawdę należy pisać czy też wklejać to, co Kontrahent chce ujrzeć. Niesłychanie ważne jest, by unikać wulgaryzmów. Ma prawo to być odebrane dwuznacznie i w ten sposób stracimy naszych obserwatorów.

Warto być też kulturalnym w czasie naszych działań. Jesteśmy w stanie także wzmocnić naszą więź z Kontrahentem w bardzo łatwy sposób: wystarczy wejść w pozytywną interakcję np. poprzez odpowiedź na komentarz bądź też na zadane zapytanie. Internauci to cenią.

Na jakie działania marketingowe postawić na początku?

W każdej dyscyplinie ważny jest cel. To cel porywa nas do działania. Gdy już jasno go określimy to na pewno prędzej uda nam się go zrealizować. Musimy zastanowić się przede wszystkim nad tym, do kogo będzie zwrócony stworzony przez nas projekt i kto będzie naszym prawdopodobnym odbiorcą.

Warto zastanowić się nad tym konkretnie oraz wskazać grupę na przykład na podstawie płci. Inny będzie e-marketing skierowany do młodych ludzi, a jeszcze inny do ludzi starszych czy potrzebujących np. pomocy. Kiedy już określimy docelowego Konsumenta, wskażmy kanał, z jakiego skorzystamy. Może być to Facebook, Instagram, a nawet YouTube.

Możemy przeprowadzić wstępny rekonesans oraz określić, który kanał będzie najlepszy w naszej branży, gdzie jest najwięcej osób zainteresowanych stworzonym przez nas projektem. Nie musimy także ograniczać naszej aktywności do jednego kanału. Możemy rozwijać nasze działania oraz być aktywnym na wielu płaszczyznach.

Jak można wspomóc swój biznes przy użyciu e-reklamy?

W dzisiejszych czasach, zadowolenie klienta w dużej mierze opiera się na szybkiej komunikacji ze sprzedającym. Nie pomijaj tego elementu. Warto prowadzić korespondencję z klientem, począwszy od samego początku relacji (e-mail powitalny), a skończywszy na poznaniu jego co do jakości produktu (po pewnym czasie użytkowania). 

Prowadząc lokalny biznes, opłaca się zadbać o obecność naszej marki na portalach informacyjnych. Warto, aby w treści był umieszczony link kierujący bezpośrednio do twojego serwisu, sklepu. W tym celu skontaktuj się z właścicielami takich serwisów i sprawdź, jakie stwarzają możliwości.

Wyszukiwarka Google to podstawa dzisiejszych działań w sieci. Korzysta z niej niemalże 90% klientów, którzy szukają danego produktu w sieci. W pierwszej kolejności zadbaj o wizytówkę Twojej firmy, która będzie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania oraz na urządzeniach korzystających z wyszukiwarki blisko miejsca Twojego biznesu (Google Maps). 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz