Cera a kolor makijażu!

Brak komentarzy brak ocen

Nie wiesz, w jaki sposób dobrać makijaż do Twojej cery i typu urody? Jest to trudne zadanie, jeżeli nie wiesz, jak się za to zabrać, jednakże wszystkiego możesz się nauczyć! Pierwszą sprawą jest poznanie każdego z czterech typów urody. Czasami te typy się mieszają, ale w takim przypadku zwróć uwagę na to, w czym dobrze się czujesz? To będzie podpowiedź, który typ urody będzie Twój. W ten sposób znajdziesz swoje barwy!

Cera i oczy — istotne podczas makijażu!

Poza dobraniem właściwego podkładu oraz jego prawidłowym nałożeniem (gąbeczką lub pędzlem), najważniejszym elementem makijażu są oczy, których uwydatnienie jest nadzwyczaj istotne. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zależnie od ich koloru, powinnaś dobierać określony odcień cieni do powiek!

Jaki makijaż do Ciebie pasuje? Dobierz make-up pod kolor oczu!

Brązowy jest najpowszechniejszym kolorem oczu, co uwarunkowane jest sporą zawartością melaniny, innymi słowy ciemnego barwnika. Możesz użyć cieni matowych, ale także postawić na rozświetlenie za pomocą złotego pigmentu. Jeżeli posiadasz brązowe czy też piwne oczy, to koniecznie wyposaż się w paletę z odcieniami fioletu, beżu oraz brązu. Dodatkowo bardzo dobrze będą do Ciebie pasowały wszelkie odcienie nude oraz róże, które sprawią, że oczy będą wspaniale zaakcentowane. Wskazane jest też zwrócić uwagę na kolor włosów – jeśli są one jasne, to lepiej postawić na jaśniejszy makijaż, który subtelnie rozjaśni cerę oraz sprawi, że  będziesz wyglądać świeżo. Z kolei z dodatkiem czerwonych ust otrzymasz świetny efekt na każde wieczorowe wyjście!

Podkreśl kolor tęczówki — makijaż dla niebieskiego oka!

Oczy szare i niebieskie są charakterystyczne dla zimnego typu urody, kojarzącego się z krajami skandynawskimi, dlatego realizowany wokół nich makijaż powinien być delikatny. Jeśli chcesz postawić na mocne oko, to pamiętaj o tym, by używać odpowiednich cieni, które uratują Cię od przesady. Jasne oczy najlepiej zgrywają się z jasnym różem, cieniami szarymi, srebrnymi oraz złotymi, jak również z jasnym fioletem. Jeżeli pragniesz osiągnąć naturalny efekt, to wystarczy, że uwydatnisz rzęsy tuszem oraz nałożysz róż na policzki. Tym sposobem przez cały czas będziesz wyglądać świeżo oraz czuć się pięknie. Do wieczorowego makijażu bajecznie sprawdzą się mocne kolory szminek, takie jak czerwony, malinowy bądź odcienie fioletu.

Makijaż zielonych oczu — dobór cieni według typu urody!

Zielony jest traktowany jako najrzadszy kolor oczu, a zaakcentowanie go za pomocą odpowiedniego makijażu wydobędzie jego piękno! Do tej barwy najlepiej pasuje makijaż składający się z cieni o ciepłych odcieniach, takich jak brąz, złoto, czy beż. Jeżeli posiadasz matowe cienie, to świetnym pomysłem będzie wykorzystanie ciemniejszych cieni stworzenie z nich efektu smoke eyes, dzięki któremu oczy staną się optycznie większe. Zależnie od tego, jaka jest Twoja karnacja, możesz bawić się z doborem kolorów ust czy też cieni do powiek na imprezy bądź oficjalne wyjścia. Z całą pewnością bardzo dobrze będzie do nich pasował błyszczyk, który doda Ci subtelności, a także kobiecości i pozwoli skupić uwagę na szczególnym kolorze oczu!

Zasady dobierania makijażu pod typ urody!

Odpowiednie dobieranie barw do typu urody jest gwarancją na przepiękny i harmonijny wygląd. Dlatego ważnym czynnikiem jest poznanie zasad panujących w każdym z typów urody oraz dostosowanie się do niego. Bez tego, będziesz popełniała błędy w makijażu i nie tylko! Nie wiedząc, co Ci pasuje, nie będziesz umiała dobrać trafnie niczego, również ubioru. To natomiast zaważy na Twoim całościowym wizerunku.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz