Kupujesz pralkę? Zobacz, jak duży masz wybór!

Komentarzy:1 brak ocen

Wybieramy pralkę. Nie jest to łatwe zadanie, a pralka w domu musi być. Duży wybór modeli, ich zróżnicowana funkcjonalność oraz szeroki zakres cen sprawiają, że wybór nie jest tak oczywisty. Przymierzając się do zakupu, po pierwsze nie myślmy o programach czy funkcjach, ale o tym, ile realnie mamy miejsca na pralkę. Na tej podstawie zacznijmy poszukiwania tej wymarzonej. W naszym artykule przedstawiamy modele, które są najbardziej popularne, aby pomóc Ci w wyborze.

Nowoczesna pralka z drzwiczkami z przodu

Nowoczesna, najbardziej typowa pralka, to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona dużo zalet — dostęp do prania (i jego podgląd) jest nadzwyczaj prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć wiele funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz przestrzeń robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest sporo typów takich modeli: pod zabudowę czy też wolnostojących, o uniwersalnych gabarytach, slim – czyli o mniejszej głębokości, kapitalna do mniejszych pomieszczeń, jak również big, czyli o większej, aniżeli standardowa pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia pralka o standardowych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie urządzenia mają oczywiście swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

Kiedy wybrać – pralka ładowana od góry

Tam, gdzie nie da się zamontować standardowej pralki oraz na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, a dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony niż w standardowych pralkach. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same bądź bardzo podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

2w1 pralka i suszarka

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu można skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są rozmaite formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Czy istnieje pralka turystyczna? 

Nieduża, przenośna i umożliwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, ponieważ zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one pojemnością. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce, czy też w domku kempingowym, ale również w mieszkaniach, w których z różnych powodów nie możesz lub nie chcesz postawić standardowej pralki.

Pralki wirnikowe i wirówki

Wielki comeback pralek wirnikowych wcale nie dziwi. Poczciwa „Frania" cieszy się uznaniem nawet w dobie supernowoczesnych pralek bębnowych. Pomijając sentymenty, pralka wirnikowa to świetny wybór dla singli, którzy mało piorą i nie mogą przeznaczyć dużo miejsca na tego typu urządzenia. Jej niewielkie rozmiary i mała waga, to niewątpliwe atuty. Oczywiście pralki wirnikowe nie posiadają wielu funkcji i ich działanie ogranicza się do zwykłego prania. Nie mają możliwości odwirowania wody, ale wtedy z pomocą przychodzi równie niewielka wolnostojąca wirówka, która genialnie upora się z tą niedogodnością. W czasie szybkiego rozwoju technologicznego producenci już oferują modele ze wmontowaną wirówką. Wszystko po to, aby nie zapomnieć o kultowej „Frani".

Komentarze
Wszystkich:1
Kamil Krupa

Nie mógłbym żyć bez pralki. Fajnie, że jest ich taki wybór.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Nie mógłbym żyć bez pralki. Fajnie, że jest ich taki wybór.

Dodaj komentarz