Szukasz alternatywnego zarobku? Inwestycje w kryptowaluty mogą być strzałem w dziesiątkę

Brak komentarzy brak ocen

W ostatnich latach kryptowaluty znacznie zyskały na popularności. Coraz więcej osób zaczyna interesować się wirtualnymi pieniędzmi, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Zwolennicy widzą w tym alternatywę na klasycznych akcji kupowanych na giełdach. Rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny i decydując się na poruszanie się po nim, należy liczyć się z pewnym ryzykiem. Przy odpowiedniej dozie cierpliwości i odpowiednim zarządzaniu ryzykiem, można uzyskać profity, które wynagradzają cały stres. Jak się do tego zabrać?

Bitcoin — czym jest ta kryptowaluta?

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz określona jest królem czy też królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest kapitalną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając silny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że obecnie powinniśmy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednogłośnie, co do gigantycznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum — co wiemy o tym coinie?

Nie dość, że również zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej przytoczonej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, którą mamy w Ethereum. To wszystko powoduje, że powinno się rozważyć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Ripple — co kryje się pod tajemniczą nazwą XRP?

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej ilości instytucji finansowych, w szczególności banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Jak wybrać odpowiednie miejsce do handlu kryptowalutami?

Wybór giełdy lub kantoru kryptowalut powinien być przemyślany. Tego typu miejsc jest w sieci bardzo dużo, jednak nie wszystkie spełniają bardzo rygorystyczne zasady bezpiecznego przechowywania aktywów. Jak zatem zweryfikować wiarygodność giełdy? Można sugerować się takimi czynnikami jak:

  • wolumen — stanowi on wskaźnik aktywności inwestorów w danym czasie, czyli mówi nam o tym jak często sprzedawani i kupowali oni swoje aktywa;
  • bogaty wybór kryptowalut — im większa ilość dostępnych coinów, tym lepiej;
  • możliwość wyboru między giełdą scentralizowaną a zdecentralizowaną.

Jeśli znasz już podstawowe założenia, jakie powinna mieć dobra giełda kryptowalut, czas założyć konto na wybranej platformie, zweryfikować je oraz uzbroić się w cierpliwość i spostrzegawczość.

 

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz