Usługi dla Pary Młodej — wybór kamerzysty na ślub i wesele

Brak komentarzy brak ocen

Moment zaślubin to niezwykle piękne, ale i jednocześnie stresujące wydarzenie w życiu człowieka. Wesele wcale nie należy do mniej stresujących wydarzeń. Dochodzi na nim do kumulacji wszystkich usług, jakie planowane były przez Młodą Parę wiele miesięcy wcześniej. Chcą oni, aby wszystko wypadło idealnie. Czy istnieją sposoby, aby przed wyborem usługodawców sprawdzić, którzy z nich będą najlepsi? Oczywiście są na to sposoby. Dziś weźmiemy pod lupę kamerzystów. 

Portfolio kamerzysty dla Pary Młodej 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie w stanie przedstawić. Istnieją przeróżne style i techniki robienia ujęć, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie najlepszego. 

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować usługi kamerzysty ślubnego?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeżeli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak ograniczacie sobie pole manewru oraz narażacie się na większe koszty za tego typu usługę.

Jak stworzyć scenariusz na film ślubny?  

Ceniony kamerzysta winien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i sprzętem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze warto zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, można bez problemu ustalić, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu oraz prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować cudowną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Koszt usługi filmowania wesela i ślubu bez profesjonalistę 

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze porządnie zmontować. Montaż tego typu filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować także jakość i ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, dowiedzcie się szczegółowo, co otrzymacie w ramach podobnej ceny.

Jak znaleźć profesjonalnego kamerzystę ślubnego? 

Kamerzysta ślubny musi mieć w sobie przede wszystkim empatię. Powinien umieć wczuć się w rolę. Nie powinien on każdego wykonywanego przez siebie filmu traktować schematycznie, ponieważ każdy z klientów może mieć inne oczekiwania. Tego rodzaju zrozumienie oraz wczucie się w sytuację, pozwala kamerzyście na właściwe wykonanie swoje pracy i zyskanie uznania klientów. Pamiętajmy o tym, aby wybrać osobę z rozwagą. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec to, jak kamerzysta traktuje nasze sugestie i jak się do nich odnosi. 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz